Miasto współgospodarz

 

 

 

Dojazd

adres:

Międzynarodowe Centrum Kongresowe

Plac Sławika i Antalla 1

40-005 Katowice

Międzynarodowe Centrum Kongresowe zlokalizowane jest w samym sercu miasta, tuż obok legendarnej hali widowiskowo-sportowej Spodek. Wspólnie z Muzeum Śląskim i siedzibą Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia współtworzą „Strefę Kultury” - nową przestrzeń miasta, z której chętnie korzystają turyści oraz mieszkańcy Katowic i Aglomeracji Śląskiej.
 

Dojazd samochodem

UWAGA: Parkingi miejskie w najbliższym otoczeniu Międzynarodowego Centrum Kongresowego i Spodka (oznaczone na mapie jako parking miejski) są zamknięte.

W związku z przygotowaniami do Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP24), której gospodarzem są Katowice, parkingi miejskie w najbliższym otoczeniu Międzynarodowego Centrum Kongresowego i Spodka (oznaczone na mapie jako parking miejski) są zamknięte w okresie od 28 września 2018 roku do stycznia 2019 roku.

Specjalnie dla uczestników Targów przygotowaliśmy w porozumieniu z MZUiM utwardzony parking na około 200 miejsc. Parking usytuowany równolegle do ulicy Góreckiego. Oznakowany na miejscu logotypem Śląskich Targów Książki.

W przypadku braku miejsc zapraszamy do korzystania z parkingów alternatywnych i przepraszamy za utrudnienia.

Dla Gości Targów proponowane są następujące lokalizacje parkingów:

  • Strefa płatnego parkowania– 1851 miejsc w ścisłym centrum – strefa nieodpłatna po godz. 16.30
  • Parking na terenie Uniwersytetu Śl. przy ul. Chełkowskiego odpłatny, 550 miejsc.  Cennik: do 15 minut – bezpłatnie, od 15 min. do 45 min - 2,50 zł , od 45 min. do 1 godz. - 3,00 zł , od 1 godz. do 2 godz. - 6,00 zł, od 2 godz. do końca dnia - 8,00 zł.
  • Parking przy „Superjednostce" od strony Al. Korfantego – ok. 80 miejsc.

Więcej informacji: http://www.mckkatowice.pl/pl/aktualnosci/parkingi-w-strefie-kultury-w-czasie-przygotowan-do-konferencji-sprawie-zmian-klimatu-cop-24,1015.html

Wykaz alternatywnych miejsc parkingowych znajduje się na stronie internetowej Urzędu Miasta Katowice: http://bit.ly/2xphL3u.

 
 

Dojazd pociągiem

Z Dworca PKP w Katowicach do Międzynarodowego Centrum Kongresowego można dostać się:

  • pieszo w 15 min. (2,5 km)
  • taksówką z Placu Oddziałów Młodzieży Powstańczej lub ulicy Młyńskiej
  • tramwajem z przystanku Katowice Dworzec PKP liniami T2, T11, T13, T23, T43 do przystanku Katowice Rondo ( 8 min.)

Dojazd tramwajem i autobusem

Najbliższy przystanek tramwajowy i autobusowy KZK GOP dla Międzynarodowego Centrum Kongresowego to Katowice Rondo, Katowice Spodek lub Katowice Uniwersytecka.

Połączenia lotnicze

Międzynarodowe Centrum Kongresowe zlokalizowane jest 30 km od Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowicach- Pyrzowicach. Podróż samochodem na lotnisko zajmuje ok. 0,5 h. Z lotniska w Pyrzowicach można do MCK dotrzeć taksówką (cena ok. 100 zł) lub busem (cena ok. 30 zł). Wybierając podróż busem z lotniska w Pyrzowicach należy kierować się na przystanek Katowice Sokolska (1 km od MCK) lub Katowice Hotel Novotel (850 m od MCK).

Niedalekie sąsiedztwo międzynarodowych portów lotniczych w Krakowie Balicach ( 70 km, ok. 50 min.) i Ostrawie (130 km, ok. 1,2 h) umożliwia sprawne dotarcie do MCK z wielu destynacji w Polsce, Europie i na świecie.

źródło: http://www.mckkatowice.pl/pl/lokalizacja-i-dojazd/25/

Newsletter