Targi w Warszawie

32. edycja Targów Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA odbędzie się w dniach 12-15 marca 2020 roku w nowej lokalizacji w Warszawie – Centrum Targowo-Kongresowym Global EXPO, przy ul. Modlińskiej 6D. Targi organizują spółki YACHT EXPO i Murator EXPO, przy partnerskiej współpracy Magazynu Sportów Wodnych ŻAGLE.

Partnerem strategicznym Targów jest Gdynia – Żeglarska Stolica Polski.

Targi WIATR i WODA, będące co roku zapowiedzią zbliżającego się sezonu żeglarskiego, rozpoczną go z rozmachem w atrakcyjnej lokalizacji. Centrum Targowo-Kongresowe Global EXPO to nowy obiekt na mapie stolicy, zlokalizowany na warszawskim Żeraniu, o łącznej powierzchni około 17 tys. m², z czego ponad 12 tys. m² to hala wystawiennicza pod jednym dachem. Jak przystało na wydarzenie otwierające sezon, zaprezentujemy plany organizatorów największych imprez żeglarskich, najważniejsze wydarzenia sportowe i kulturalne Gdyni – partnera strategicznego Targów, przedstawimy także laureatów prestiżowych konkursów. Gośćmi Targów WIATR i WODA będą między innymi wybitni żeglarze Joanna Pajkowska i Jacek Siwek, którzy z powodzeniem startowali w regatach Sydney-Hobart oraz Michał Weselak, który ukończył Mini Transat.

Salon Podwodna Przygoda

Podobnie jak rok temu, Targom WIATR i WODA towarzyszy Salon Podwodna Przygoda – wielkie święto wszystkich miłośników nurkowania. Organizacja Salonu wraz z Targami WIATR i WODA pozwala propagować nurkowanie wśród szerokiego grona miłośników sportów wodnych, poszerza przy tym ekspozycję i ofertę programową Targów. Podwodna Przygoda i Nurgres (Nurkowy Kongres), to coroczne wydarzenie, które w jednym miejscu i czasie skupia wszystkich zainteresowanych nurkowaniem rekreacyjnym, technicznym, freedivingiem i turystyką obejmującą aktywne spędzanie czasu pod wodą. Przez cztery dni można będzie spotkać producentów, importerów i dystrybutorów sprzętu, szkoły nurkowe, organizatorów turystyki nurkowej, bazy i centra nurkowe, nurkowe federacje, fundacje, stowarzyszenia, ubezpieczycieli i firmy oferujące różnorodne usługi związane z nurkowaniem.

Wszystkich nurków zapraszamy na Nurgres – spotkanie środowiska nurkowego, w którym można uczestniczyć w ramach nurkowego biletu wstępu na Targi. To ciekawe prezentacje i filmy z wielu obszarów nurkowania i turystyki nurkowej. Ponadto nurkowie będą mogli poznać nowości sprzętowe, porozmawiać z ekspertami, wybrać wyjazdy, dalsze szkolenia, a to wszystko w specjalnych targowych cenach.

Podwodna Przygoda to także wydarzenie dla osób, które dopiero myślą o nurkowaniu. Wszyscy odwiedzający, którzy dopiero planują rozpocząć podwodną przygodę, będą mogli wziąć udział w specjalnych prezentacjach adresowanych do początkujących, poznać instruktorów i przede wszystkim wybrać dla siebie kursy i wyjazdy połączone z nauką nurkowania.

Sobota Dniem Kajakarza

Trzeci dzień Targów to tradycyjnie Dzień Kajakarza w programie Targów Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA. Również i w tym roku miłośnicy wiosłowania mogą liczyć na rozległy plan prelekcji i spotkań w różnych jego odsłonach. Magazyn Kajakowy WIOSŁO po raz kolejny gorąco zaprasza na Dzień Kajakarza podczas Targów WIATR i WODA.

Nominacje, nagrody i wyróżnienia

Tradycyjnie podczas Targów wręczone zostaną Nagrody Magazynu „Żagle” im. Leonida Teligi za rok 2019. Zwycięzców konkursu Magazynu „Żagle” Jacht Roku w Polsce 2020 poznaliśmy 31 grudnia 2019 roku, a na Targach odbędzie się uroczyste wręczenie nagród. Redakcja „Żagli” wręczy tradycyjnie Nagrody Gwóźdź Targów WIATR i WODA im. Jerzego Fijki - najbardziej wyczekiwane przez wystawców laury przyznawane prezentowanym na targach produktom, wyróżniającym się m.in. innowacyjnością, designem, jakością wykonania czy funkcjonalnością. Poznamy również laureatów nagrody w Konkursie „Przyjazny Brzeg” Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, dorocznej nagrody Stowarzyszenia Armatorów Jachtowych oraz Komisji Śródlądowej PZŻ w konkursie „Błękitny Spinaker”. Odbędzie się prezentacja laureatów Rejs Roku 2019 i zdobywcy Srebrnego Sekstantu. Miasto Gdynia, Bractwo Kaphornowców i Press Club Polska zaprezentują laureata Nagrody im. Leszka Wiktorowicza za rok 2019. Poznamy zwycięzców nagrody Regaty Roku PPJK przyznawanej przez magazyn „Żagle”. Rozstrzygniemy konkursy fotograficzne PPJK i Pantaenius Yacht Foto. Wystawcy Targów otrzymają specjalne wyróżnienia za najładniejsze stoiska.

Targi Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA są członkiem międzynarodowej organizacji IFBSO zrzeszającej elitę targów żeglarskich na świecie, o najwyższym statusie Platinum Member. Podlegają corocznemu audytowi CENTREX International Exhibition Statistics Union.