Dzień Kajakarza

Tradycyjnie w sobotę organizatorzy Targów wraz z Magazynem Kajakowym WIOSŁO zapraszają na Dzień Kajakarza do Sali Zachodniej 2.

Program:

 • 10:30 Pływanie zimą - suchy kombinezon dla kajakarza

W 20. odcinku kayaking.tv Bogumił Jarecki opowiada o właściwym przygotowaniu do zimowego pytania. Swoimi doświadczeniami w użytkowaniu tzw. „suchaczy” podzieli się również Grzegorz Rózik, który używa takiej specjalistycznej odzieży od kilkunastu lat.

 • 11:15 SIMS, czyli System Instruktorskich Modułów Szkoleniowych

Anna Ostapowicz przybliży temat szkoleń kadr kajakowych i jego powiązań z PSKK (Polski System Kwalifikacji Kajakowych).

 • 12:00 Majówka, czyli BAŁKANY 2019

Kilka rzek od WW III do WW IV w kilku państwach podczas jednego wyjazdu? Marek Werner „Marucha” udowadnia, że to jest jak najbardziej możliwe!

 • 12.30 Slave River w Kanadzie

Na okładce Magazynu Kajakowego WIOSŁO 4/2019 w wielkiej kipieli pojawił się Bartosz Czauderna z polskim godłem przyklejonym do małego kajaka. W krótkim materiale filmowym zobaczymy siłę i rozmiar Rzeki Niewolniczej.

 • 12:45 Wiosłem i „kleszczami kraba” na plażach Polonezji i Bałtyku

Janusza Ostrowskiego zafascynowały konstrukcje jednostek pływających ludów Oceanii i postanowił wypróbować takie konstrukcje na polskim wybrzeżu Bałtyku. Czy mu się to udało? Sami posłuchajcie...

 • 13:15 Wakacyjna Krutynia

Perełkę polskich szlaków kajakowych zaprezentuje Kamil Kopyść.

 • 13:45 Działania Komisji Kajakarstwa dla Wszystkich PZKaj

Uta Kühn – Wiceprezes ds. Kajakarstwa dla Wszystkich PZKaj – opowie o planach na rok 2020 po odbytej niedawno konferencji „Współczesne problemy i wyzwania kajakarstwa”.

 • 14:30 Wyprawa śladami Aleksandra Czekanowskiego OLENIOK 2019

Czy istnieje jeszcze świat nietknięty ręką człowieka, w którym możemy bardziej zrozumieć siebie i to co nas otacza? Dziewicza przyroda z tysiącami reniferów przepływających rzekę, niedźwiedzie wpatrujące się w płynące kajaki, aż w końcu niezwykle serdeczne spotkania z tubylcami. Taki świat widział również ponad 140 lat temu Aleksander Czekanowski, dla którego przepłynięcie rzeki Oleniok i jego prace badawcze okazały się najważniejszymi z jego dokonań. Ponad dwa lata czterech polskich kajakarzy przygotowywało całą logistykę i potrzebne zezwolenia, aby wylądować w końcu w samym „środku nicości”. Grzegorz Rózik i Adam Grzegorzewski zapraszają na ponad 2000-kilometrową podróż przez północną Jakucję. Wiezdiechodem, kajakiem, helikopterem, samolotem i w końcu 7500 km koleją transsyberyjską. Zaprezentowane zostaną również wstępne wyniki badań aluwiów rzeki Oleniok prowadzone na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego.

 • 16:00 Europejskie miejsca pływowe dla kajakarzy

Prądy pływowe w kajakarstwie morskim, zabawa i źródło zagrożeń. Tomasz Mąka z Grupy Kajakowej "KiM" podzieli się swoimi doświadczeniami w pływaniu w obszarach z silnymi prądami pływowymi, czyli jak okiełznać morski żywioł w czasie przypływów i odpływów.

 • 16:45 Wybrane rzeki Mazowsza dla każdego turysty-kajakarza

Andrzej Ambroziak zaprasza m.in. na Pilicę i Rawkę, którymi pływa już od kilkunastu lat i zawsze z chęcią na nie powraca.

 • 17:15 W stronę równika, czyli Raja Ampat Kayaking Project 2019

Czy powstanie kiedyś dłuższy film z wyprawy Dagmary, Leszka i Dobrawy Jureckich na Raja Ampat? Mamy nadzieję, że tak. Na razie obejrzymy próbkę materiału, kręconego również z drona.

Zapraszamy!