Członek stowarzyszenia

 

Organizatorzy

Spółka YACHT EXPO założona została w 2004 roku przez wiodące polskie stocznie jachtowe, producentów, importerów, dystrybutorów osprzętu żeglarskiego i motorowodnego oraz firmę specjalizującą się w organizacji targów – Murator EXPO. Jest właścicielem i organizatorem Targów Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA, letniej edycji imprezy – Targów Sportów Wodnych i Festiwalu Żeglarskiego WIATR i WODA na wodzie, organizowanych w Gdyni – Żeglarskiej Stolicy Polski oraz Śląskich Targów Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA w Katowicach.

 

Spółka Murator EXPO, obecna na rynku od 2002 roku, plasuje się w ścisłej czołówce organizatorów targów w Polsce, zarówno pod względem liczby wystawców, zwiedzających, jak i jakości dostarczanych usług.

Targi i plenery Murator EXPO mają wiodącą pozycję w swoich segmentach w Polsce i związane są z:

W dwudziestu jeden wydarzeniach (17 imprez targowych, 3 plenery literackie oraz 1 plener wodniacki) zorganizowanych przez Murator EXPO w 2017 roku, uczestniczyło ponad 290 tys. zwiedzających, co oznacza wzrost o 20 tys. w stosunku do ubiegłego roku. Wzrost – do blisko 3 tys. –Murator EXPO odnotował także w kategorii uczestniczących w 2017 roku w targach wystawców.

Murator EXPO jest także wydawcą i administratorem serwisu waspar.pl - z ofertą branży sportów i rekreacji na wodzie oraz unowocześnionego, przebudowanego serwisu targimieszkaniowe.pl, który oprócz funkcji informacyjnej nt. wszystkich edycji Targów Nowy DOM, Nowe MIESZKANIE – w sekcji Znajdź mieszkanie - pełni rolę bazy ofert mieszkań z rynku pierwotnego.

Ponadto, od 1 grudnia 2017 spółka Murator jest wydawcą miesięcznika „Żagle”. Tym samym Magazyn „Żagle”, największe i najbardziej popularne w Polsce pismo poświęcone sportom wodnym stał się ważnym kanałem komunikacji zarówno z odwiedzającymi Targi WIATR
i WODA jak i wystawcami tej imprezy. Miesięcznik „Żagle” prezentuje informacje z branży przemysłu jachtowego z kraju i ze świata, nowości technologiczne oraz aktualne aspekty bezpiecznego uprawiania sportów wodnych, a przede wszystkim skutecznie promuje turystykę śródlądową i morską oraz wydarzenia żeglarskie i motorowodne m.in.: festiwale, wystawy i targi. „Żagle” są również organizatorem konkursów „Jacht Roku w Polsce” oraz „Jachtowy Produkt Roku”, a także corocznie fundatorem nagród im. Leonida Teligi wręczanych podczas Targów WIATR i WODA w Warszawie.

Murator EXPO jest częścią Grupy ZPR Media - jednej z najdynamiczniej rozwijających się grup medialnych w Polsce. Obecnie Grupa ZPR Media jest jednym z największych wydawców prasowych, nadawców radiowych i telewizyjnych oraz właścicieli serwisów internetowych. Prowadzi także działalność eventową w zakresie organizacji imprez i koncertów.

Newsletter