Miasto współgospodarz

 

 

 

Targi w Katowicach

W dniach 12-14 października 2018 roku w Katowicach odbyła się trzecia edycja Śląskich Targów Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA. Luksusowe łodzie motorowe, jachty żaglowe, skutery, nowoczesny sprzęt żeglarski i motorowodny oglądaliśmy w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, w sercu Katowic. Miastem Współgospodarzem Targów były Katowice, organizatorem spółka YACHT EXPO, organizatorem wykonawczym - firma Murator EXPO. Magazyn Sportów Wodnych „Żagle” – najpoczytniejszy polski miesięcznik poświęcony żeglarstwu i sportom wodnym – jest partnerem Targów.

Organizowane w Katowicach Targi WIATR i WODA kontynuują tradycje odbywającej się od blisko 30 lat warszawskiej edycji Targów, które są największą i najstarszą w Polsce imprezą wystawienniczą branży sportów wodnych i rekreacji oraz liczącym się wydarzeniem na świecie.

Śląskie Targi WIATR i WODA to obok ekspozycji wystawców, także bogaty program wydarzeń towarzyszących - wykłady, prelekcje, spotkania z mistrzami sportów wodnych i podróżnikami, spotkania sympatyków sportu i rekreacji na wodzie oraz nominacje, nagrody i wyróżnienia.

Redakcja magazynu „Żagle” wręczyła w Katowicach Gwoździe Śląskich Targów WIATR i WODA - prestiżowe nagrody przyznawane produktom wyróżniającym się na Targach WIATR i WODA innowacyjnością, designem, jakością wykonania i funkcjonalnością. Nagroda Gwóźdź Targów WIATR i WODA przyznawana jest od blisko ćwierć wieku na Targach w Warszawie, a od 2016 roku otrzymują ją także najlepsze produkty prezentowane w Katowicach.

Gwoździe Śląskich Targów WIATR i WODA 2018 otrzymali:

  • w kategorii Jacht Żaglowy – Erplast Opitlene, zgłoszony przez firmę S-KONCEPT & Join US;
  • w kategorii Jacht Motorowy – Northman 1200 zgłoszony przez Stocznię Northman;
  • w kategorii Osprzęt i Wyposażenie – Silnik zaburtowy Mercury 20, zgłoszony przez Firmę Parker Poland.

Redakcja przyznała również nominacje w Konkursie „Jachtowy Produkt Roku”, organizowanym pod patronatem firmy KOTNIZ. Konkurs na celu wyłonienie najciekawszych, najbardziej innowacyjnych i przydatnych produktów, dostępnych na polskim rynku. Beneficjentami będą wszyscy wodniacy, dla których nominacje i nagrody mogą być cenną podpowiedzią przy dokonywaniu wyboru szeroko pojętego osprzętu i wyposażenia niezbędnego do uprawiania sportów wodnych. 

Śląskim Targom WIATR i WODA towarzyszyło Marine Industry Forum, jedyna tego typu w Polsce konferencja B2B, skierowana do przedstawicieli przemysłu jachtowego. Miastem Współgospodarzem Marine Industry Forum są Katowice, partnerem Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych POLSKIE JACHTY.

 

W 2019 roku nie planujemy organizacji Śląskich Targów Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA.

 

Newsletter