Członek stowarzyszenia

 

O Targach

Targi Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA są największą imprezą wystawienniczą branży sportów wodnych i rekreacji w Polsce i ważnym wydarzeniem na rynku europejskim.

Po raz pierwszy Targi odbyły się w 1990 roku w Zegrzu. Rok później przeniosły się do Warszawy. W Centrum EXPO XXI gościły w latach 2002-2013, w 2014 roku Targi odbyły się na Stadionie Narodowym, zaś w latach 2015-2017 w Centrum Targowo-Konferencyjnym MT Polska, by powrócić do EXPO XXI w roku 2018.

Od 2004 roku właścicielem Targów jest firma Yacht EXPO – spółka założona przez wiodące polskie stocznie, producentów, importerów, dystrybutorów osprzętu żeglarskiego i motorowodnego oraz firmę specjalizującą się w organizacji targów – Murator EXPO. Od tego też roku Targi WIATR i WODA należą do International Federation of Boat Show Organisers (IFBSO) i legitymują się certyfikatem jakości, którym może poszczycić się jedynie elita tego typu imprez na świecie. Od 2005 roku organizatorem wykonawczym Targów jest spółka Murator EXPO. Partnerem Targów jest Magazyn Sportów Wodnych ŻAGLE.

W roku 2006 w Sopocie po raz pierwszy odbyła się letnia edycja Targów WIATR i WODA na wodzie, której kolejne edycje odbywają się w Gdyni – Żeglarskiej Stolicy Polski. Gdynia jest partnerem strategicznym tego wydarzenia. W roku 2016 z sukcesem zadebiutowały Śląskie Targi Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Miastem współgospodarzem Targów są Katowice.

W Targach WIATR i WODA w Warszawie bierze udział ponad 400 wystawców z Polski i zagranicy i około 30 000 zwiedzających. To czyni nasze Targi największą tego typu imprezą w kraju jedną z największych w Europie. Rangę Targów WIATR i WODA podkreśla również fakt przyznawania na nich najważniejszych nagród branżowych, w tym Nagrody Jacht Roku w Polsce (Polish Yacht of the Year), Gwoździ Targów WIATR i WODA im. Jerzego Fijki, Nagród Polskiej Izby Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych, nagród i wyróżnień PZŻ, PZMWiNW, WOPR i PTTK. Targi odbywają się przy tym pod patronatem najwyższych władz resortowych, uznanych organizacji i stowarzyszeń branżowych, przy wydatnej współpracy wiodących ogólnopolskich, regionalnych i branżowych mediów.

Przez blisko 30 lat Targi WIATR i WODA goszczą największe gwiazdy sportów wodnych, olimpijczyków, zawodników regatowych, podróżników i odkrywców. Mało jest imprez targowych w Polsce, na których możemy z taką dumą prezentować ofertę polskich firm – znakomitych producentów zaawansowanych technologicznie wyrobów, które podbijają nie tylko europejskie ale i światowe rynki.

Stawiamy sobie za cel by Targi były najważniejszym w kraju miejscem spotkań oraz forum wymiany opinii i doświadczeń przedstawicieli branży; by wydatnie służyły przedstawieniu aktualnej oferty producentów przemysłu jachtowego i innych sportów wodnych polskim i zagranicznym odbiorcom oraz przyczyniły się do nawiązania nowych kontaktów handlowych. Ponadto, by Targi dostarczały amatorom sportów wodnych praktycznej wiedzy na temat dostępnego na rynku sprzętu sportowego i rekreacyjnego, a także przyczyniały się do rozwoju zainteresowania sportami wodnymi i różnymi formami turystyki i krajoznawstwa.

Newsletter