Lista wystawców

Fischer Panda GmbH
Otto-Hahn-Straße 40
33104 Paderborn
Germany
www.fischerpanda.de

 

Firma Fischer Panda GmbH - Producent generatorów Panda Fischer

Fischer Panda GmbH z siedzibą w Paderborn w Niemczech jest znanym na całym świecie producentem generatorów wysokoprężnych, systemów hybrydowych i systemów napędowych dla mobilnych zastosowań morskich i samochodowych.

Fischer Panda dostarcza indywidualne rozwiązania, aby zapewnić naszym klientom mobilne zasilanie przez całą dobę, tak jak w domu - gdziekolwiek się znajdują. Wykorzystujemy zaawansowane technologie zapewniające przyjazne dla środowiska dostawy energii, aby spełnić wszystkie wymagania naszych klientów.

Generatory Fischer Panda są idealnym wyborem zarówno do rekreacyjnego, jak i profesjonalnego pływania. Bezkonkurencyjne pod względem niezawodności i trwałości, dzięki czemu są najlepszym wyborem dla klientów na całym świecie.

Oprócz elektrycznych systemów napędowych o mocy do 100 kW na napęd, firma oferuje indywidualne rozwiązania systemu zasilania dostosowane do potrzeb właścicieli łodzi. Generatory Fischer Panda zapewniają prąd do zasilania zwykłych urządzeń gospodarstwa domowego, jak również "luksusowych" odbiorników elektrycznych, takich jak klimatyzacja, ogrzewanie, kuchenka elektryczna i sprężarka powietrza do nurkowania.

Fischer Panda produkuje generatory prądu przemiennego i stałego do 75 kW. Są kompaktowe, lekkie i ciche.

Najnowsze generatory "iSeries" wykorzystują technologię zmiennej prędkości obrotowej i posiadają własny falownik.

Inwerterowe generatory Fischer Panda ze zmienną prędkością obrotową.

Niskie zużycie paliwa - wysoka sprawność

Dzięki nowoczesnym silnikom Diesla ze zmienną prędkością, "i-generatory" Fischer Panda są optymalnym rozwiązaniem dla różnych poziomów zapotrzebowania na energię na pokładzie.

„i-Generatory" oferują znaczne oszczędności paliwa w porównaniu do konwencjonalnych generatorów o stałej prędkości obrotowej.

Falownik zasila odbiorniki nieprzerwalnie, napięciem, z idealnym sinusem; prędkość obrotowa silnika wysokoprężnego może być regulowana w zależności od zapotrzebowania na energię przez odbiorniki.

 

W niedawnym teście morskiego generatora Panda 60i PMS (moc znamionowa: 48 kW) zmierzono oszczędność paliwa na poziomie 30%, w porównaniu z równoważnym generatorem o stałej prędkości, przy 20% obciążeniu znamionowym. Nawet przy zapotrzebowaniu na moc 30 kW, co stanowi 62,5 % mocy znamionowej, oszczędność paliwa wyniosła 10 %.

W zależności od wymagań, klienci Fischer Panda mogą wybierać pomiędzy różnymi „i-Generatorami” w zakresie mocy od  4 do  48 kW.

 

Nowe "Panda 5000i.Neo PMS" i "Panda 4000s.Neo PMS"

Innowacyjna technologia silników i generatorów.

Fischer Panda GmbH opracowała w ostatnich latach własny, nowoczesny silnik o zmiennej prędkości obrotowej. Celem było zaoferowanie generatora o mocy 4 kW, który spełnia wszystkie przepisy dotyczące spalin. Chłodzony wodą 1-cylindrowy silnik FPE 320 świętował swoją niemiecką premierę na Boot 2016 w Düsseldorfie.

Nowe modele Panda 5000i.Neo i Panda 4000s.Neo charakteryzują się wysoką wydajnością, cichą pracą i kompaktową konstrukcją.

Panda 5000i.Neo i Panda 4000s.Neo wybrane produktami roku.

Popularny duet generatorów "Neo" Fischer Panda otrzymał nagrodę "Produkt Roku 2018" na konferencji British Marine Electrical & Electronics Association.

Generatory morskie Fischer Panda z certyfikatem Lloyd's Register

Fischer Panda otrzymał certyfikat Lloyd's Register dla wielu swoich generatorów morskich w kategorii "Wytwarzanie energii elektrycznej dla żeglugi rekreacyjnej".

Z powodzeniem przetestowano dużą liczbę generatorów Fischer Panda serii iSeries (najnowszej generacji z technologią zmiennej prędkości obrotowej), serii xSeries (generatory o stałej prędkości obrotowej i sterowanie xControl) oraz generatory z opatentowanym systemem regulacji napięcia VCS.

Przeprowadzono testy wibracji, wilgotności, wysokich i bardzo niskiej temperatury zgodnie z Mil-STDD 810G.

Certyfikat potwierdza jakość generatorów Fischer Panda i ich zgodność z uznanymi standardami jakości branży, międzynarodowymi konwencjami i specyfikacjami Lloyd's Register. Daje to klientom Fischer Panda pewność, że Fischer Panda produkuje i dostarcza generatory spełniające ich wymagania projektowe.


Napędy Elektryczne Fischer Panda.

Fischer Panda od ponad 15 lat zajmuje się również produkcją napędów spalinowo-elektrycznych dla łodzi i jachtów.
Skipper jest w 100% elektryczny, całkowicie bez emisyjny i prawie bezgłośny.

Klient może wybrać pomiędzy zasilaniem w 100% bateryjnym w przypadku napędu wyłącznie elektrycznego lub systemem wspomaganym przez generator, który oprócz napędu przejmuje również zasilanie na pokładzie.

Fischer Panda dostarcza również silniki elektryczne jako równoległe wersje hybrydowe na zamówienie. Mogą być one wykorzystywane jako napędy pomocnicze dla silnika głównego.

Fischer Panda wykorzystuje potężne silniki elektryczne w swoich elektrycznych systemach napędowych. Tutaj można wybrać pomiędzy silnikiem zatapialnym Aziprop® POD lub silnikiem wału typu Shaft, zainstalowanym wewnątrz łodzi. System jest sterowany przez EasyBox, który może być zainstalowany bardzo szybko i łatwo przy użyciu metody plug-and-play.

Systemy są dostępne z silnikami elektrycznymi o mocy od 3,8 kW do 100 kW.

Fischer Panda VS “variable-speed” Hybrydowy Generator DC

Hybrydowe generatory prądu stałego Fischer Panda o zmiennej prędkości obrotowej zostały specjalnie zaprojektowane do napędu elektrycznego na pokładzie. Generatory te są kompaktowe, ciche, wydajne i ekonomiczne. Charakteryzują się nowoczesną, innowacyjną i elektronicznie regulowaną ładowarką hybrydową, która umożliwia szeroki zakres obrotów przy stałym napięciu. Technologia ta stanowi kolejny krok w kierunku zielonego ruchu napędu elektrycznego.

W przeciwieństwie do konwencjonalnego silnika okrętowego, w którym śruba napędowa jest mocowana mechanicznie, niezależność pomiędzy obrotami a mocą wyjściową hybrydowego generatora prądu stałego o zmiennej prędkości obrotowej, umożliwia pracę silnika na wymaganej mocy śruby napędowej. Pozwala to na znaczne oszczędności paliwa, zwłaszcza przy niskich i średnich obciążeniach.

Hybrydowy generator prądu stałego o zmiennej prędkości obrotowej jest dostępny w wersjach o różnych napięciach wyjściowych do 300 A i mocy wyjściowej do 100 kW.

Funkcja autostartu zapobiega rozładowaniu baterii. Połączenie magistrali CAN przekazuje i odbiera informacje z systemu sterowania statkiem. Nowy „bardzo cichy” hybrydowy generator prądu stałego Fischer Panda o zmiennej prędkości zapewnia komfort prawie niekończących się rejsów elektrycznych (w razie potrzeby).

Zmienoobrotowe hybrydowe generatory DC cechuje:

• Mały rozmiar, niska waga - kompaktowa instalacja

• Wysoka wydajność - maksymalna energia

• Zmienna prędkość obrotowa – zależna od obciążenia

• Łatwy montaż - nie wymaga wymuszonego obiegu powietrza w maszynowni

• Przyjazny dla środowiska - niskie zużycie paliwa

• Cyfrowy wyświetlacz - zawsze aktualny

 

Fischer Panda GmbH z siedzibą w Paderborn/Niemcy produkuje generatory z silnikami wysokoprężne, systemy hybrydowe i systemy napędowe dla mobilnych zastosowań morskich i samochodowych. Generatory są znane z bardzo kompaktowej konstrukcji i bardzo niskiego poziomu hałasu podczas pracy. Zespół Fischer Panda to ponad 500 techników i partnerów handlowych w ponad 80 krajach świata.

 

Fischer Panda – Power wherever you are !

Kategoria: Silniki
Powrót