Lista wystawców

TES YACHT SP. Z O.O.

81-365 Gdynia, ul. Stefana Batorego 7 /40
Tel.: (+48) 604 189 489
e-mail: 
www.tes-yacht.pl
 

Firma TES YACHT Sp. z o.o. to wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i budowaniu jachtów żaglowych. Oferujemy szeroką gamę jednostek żaglowych i motorowych. Każdy z projektów wyróżnia się unikalną linią kadłuba przy zachowaniu jak najwyższych walorów użytkowych i doskonałych osiągów. Jachty TES zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić użytkownikowi maksymalny komfort i bezpieczeństwo! Po więcej szczegółów zapraszamy na www.tes-yacht.pl.

TES 28 MAGNAM to blisko 9 metrowy jacht, będąca wygodnym i bezpiecznym jachtem turystycznym posiadającym nowoczesną i dynamiczną linię kadłuba. Jednostka przeznaczona jest dla 2 do 4 osób w wersji armatorskiej i 6-8 w wersji czarterowej w zależności od wersji wykończenia wnętrza. Doskonale sprawdza się w żeglowaniu po wodach śródlądowych jak i wodach morskich (kategoria projektowa B lub C w zależności od sposobu balastowania). Część środkowa to typowa mesa z dobrze wyposażonym kambuzem. Duża kabina sanitarna z WC i prysznicem. Wydzielona 2 osobowa koja rufowa. Wszystkie pomieszczenia są ogrzewane. Wentylacja jachtu zapewniona jest przez pięć luków. W środkowej części znajduje się wygodna mesa z ergonomicznym, dobrze wyposażonym kambuzem. Jacht charakteryzuje się doskonałymi warunkami bytowymi co zapewnia maksymalny komfort dla załogi.

Posiada on bardzo bezpieczny kokpit z wysokimi oparciami, wyposażony jest w zamykaną rufę (klapę rufową) zabezpieczającą przed przypadkowym wypadnięciem. Jacht dostępny jest w wersji z kołem sterowym jaki i klasycznym rumplem. W wersji z kołem sterowym klapa rufowa staje się jednocześnie siedziskiem dla sternika. W zależności od wybranego wariantu może być wyposażony w platformę rufową, która staje się „pomostem” między jachtem a keją, co zwiększa jeszcze bardziej komfort użytkowania. Kokpit został zaprojektowany w taki sposób, aby sternik jak i załoga miała łatwy dostęp do wszelkiego osprzętu pokładowego niezbędnego podczas żeglowania.

Dane techniczne
długość 8,68 m
szerokość 2,98 m
masa od 3700 kg
balast/miecz 800/100 kg
zanurzenie 0,36/1,40 m
ilość koi 6-8
wysokość w kabinie 1,87 m
grot/fok od 20/14,5 m2
kategorie projektowe B/C
moc silnika do 20 KM
więcej na www.tes-yacht.pl

TES 246 Versus to najnowszy niewielki cruiser żaglowy z gamy jachtów firmy TES YACHT. Jest to jednostka o długości 7,5 metra o unikalnej budowie kadłuba poprzez zastosowanie odwróconego nawisu dziobowego, dzięki któremu jacht jest bardziej stabilny i polepszona przez to została jego charakterystyka nautyczna. Jego standardowa europejska szerokość transportowa pozwala na penetrację zagranicznych akwenów. Przeznaczony jest do żeglowania po akwenach śródlądowych, jak i wodach morskich (kategoria projektowa B lub C w zależności od sposobu balastowania).

Jest dostępny w dwóch wersjach: 6 osobowej z mniejszym kambuzem i standardową kabiną sanitarną oraz 4 osobowej z większym kambuzem i łazienką z wydzielonym prysznicem. Wyposażony jest w 3 okna burtowe, 2 okna nad burtowe po każdej ze stron oraz świetlik w części dziobowej przez co wnętrze jest jasne i sprawia wrażenie jeszcze bardziej obszernego. Posiada koje w dziobowej centralnej i rufowej części jednostki.

W kokpicie wszystkie stopery znajdują się po jednej stronie co w znacznym stopniu ułatwia wybieranie fałów i zwiększa ergonomię ich użytkowania. Kokpit został zaprojektowany w sposób zamknięty, w części rufowej znajdują się dwie zamykane ławeczki, które zabezpieczają przed przypadkowym wypadnięciem za burtę. Dodatkowo kokpit posiada wysokie oparcia, które chronią załogantów podczas żeglowania w trudnych warunkach pogodowych. Jacht charakteryzuje się doskonałymi parametrami nautycznymi przez co żeglowanie nim to czysta przyjemność nawet podczas wymagających warunków pogodowych. Doskonale sprawdzi się w firmach czarterowych jak i wśród żeglarzy indywidualnych!


Dane techniczne

długość 7,49 m
szerokość 2,54 m
masa od 1900 kg
balast/miecz 500/120 kg
zanurzenie 0,36/1,40 m
ilość koi 4-6
wysokość w kabinie 1,85 m
grot/fok od 17/11 m2
kategorie projektowe B/C
moc silnika do 16 KM
więcej na www.tes-yacht.pl

 

Kategoria: Sprzęt motorowodny (łodzie, pontony, skutery)
Powrót