Lista wystawców

WYDAWNICTWO NAUTICA

01-793 Warszawa, ul. L. Rydygiera 11/76
tel.: (+48 48) 501 455 697
e-mail:
www.wydawnictwonautica.pl

Starannie dobrane książki o tematyce żeglarskiej i marynistycznej:
•   poradniki, podręczniki i przewodniki
•   literatura faktu: relacje z rejsów i wypraw i pamiętniki;
•   powieści marynistyczne.

Piotr Kasperaszek
Moja grecka kuchnia

Słońce, błękit morza, przyjaźni i otwarci ludzie – Grecja. Do tego przepyszne jedzenie, czyli ryby, owoce morza, warzywa i mięsa. Oparta na prostych przepisach kuchnia, której tajemnicą są świeże, doskonale dobrane składniki i aromaty ziół. I jeszcze wspaniałe wina!
W Mojej greckiej kuchni znajdziecie przepisy zarówno na dania najpopularniejsze, jak i te mniej znane, o różnym stopniu trudności. Dowiecie się z niej, czym zastąpić niektóre składniki, jeśli byłyby nie do dostania w waszym sklepie. Poznacie zwyczaje kulinarne Greków i poszerzycie wiedzę o ich ulubionych trunkach. A galaktobureko stanie się waszym ulubionym deserem.;)
Kali oreksi! – smacznego!

Kapitan Piotr Kasperaszek

  

-jest żeglarzem, wielbicielem dobrego jedzenia i sztuki kulinarnej. Od przeszło dwudziestu pięciu lat przemierza greckie wody. W tym czasie odwiedził setki portów i wysp. W tawernianych kuchniach i domach przyjaciół poznał tajniki przekazywanych z pokolenia na pokolenie receptur. Przetestował je wszystkie, najczęściej w jachtowej kuchni – kambuzie, gotując dla pływających z nim załóg.

Martin Dugard
Śmiertelny wyścig. Regaty Sydney-Hobart 1998. Historia prawdziwa.
Wśród żeglarzy regaty Sydney-Hobart uważane są za jeden z najniebezpieczniejszych wyścigów.
Wydarzenia roku 1998 uzasadniają to przekonanie.
Na rywalizujące tamtego roku jachty spadł znienacka sztorm z wiatrem, którego prędkość przekraczała 150 km/h i ogromnymi, załamującymi się falami.
Dwadzieścia cztery jachty zostały porzucone na morzu, sześćdziesięciu trzech żeglarzy stoczyło dramatyczną walkę o życie. Sześciu z nich ją przegrało.
Odtwarzając koszmar jaki przeżyły dotknięte przez los załogi, Martin Dugard zabiera nas kilkaset mil od wschodniego wybrzeża Australii, na środek Cieśniny Bassa (zwanej przez żeglarzy diabelskimi wodami). Na podstawie rozmów z uczestnikami regat, rozbitkami i członkami rodzin tych, którzy nie wrócili,  tworzy niezwykle emocjonalną książkę. Opowieść o żeglarzach, wśród których byli zarówno zawodowcy jak i amatorzy, w tym prezesi wielkich korporacji i miliarderzy, ryzykujących wszystko w starciu z nieokiełznanymi siłami natury. Siłami, których w 1998 roku pokonać nie było można.

Wstrząsająca… Fascynująca… Mrożąca krew relacja, powstała na podstawie wywiadów, analiz pogody i własnego, niemałego doświadczenia autora.
Washington Times

Marcin Palacz

Polskie wybrzeże Bałtyku. Przewodnik żeglarski

Pierwsza tak wyczerpująca publikacja o przystaniach polskich wód.
Czytelnik znajdzie tu locję (oznakowanie, głębokości, współrzędne geograficzne, instrukcje nawigacyjne), a także informacje dotyczące:
• opłat,
• warunków postoju, dostępnych urządzeń i udogodnień,
• stacji paliw,  fachowców i sklepów żeglarskich,
• służb ratowniczych i administracji morskiej,
• mostów zwodzonych i śluz, 
• atrakcji turystycznych i historii miejscowości.
Podajemy łącznie ok. 300 przydatnych w czasie rejsu numerów telefonów.

Prezentowane w książce plany powstały głównie na podstawie publikacji nautycznych Biura Hydrograficznego Marynarki Wojennej. Autor odwiedził wszystkie przystanie, zweryfikował, wybrał i rozszerzył informacje, koncentrując się na ważnych w żegludze rekreacyjnej elementach.
Po dostępne aktualizacje zapraszamy na stronę http://www.wydawnictwonautica.pl/pwbpz

Marcin Palacz

– w wolnych chwilach żeglarz, z wykształcenia i zawodu fizyk jądrowy. Żegluje od dzieciństwa. Trzynaście lat temu  uznał, że Mazury są zbyt ciasne. Od tamtego czasu przez kilka tygodni w każdym sezonie przemierza Bałtyk własnym jachtem. Przepłynął  16 tys. mil morskich i odwiedził setki portów szwedzkich, duńskich, niemieckich oraz polskich. Pływał z córką i synem, ostatnio częściej samotnie, w oczekiwaniu aż wnuki dorosną do roli załogi. Jest autorem wydanego w 2015 roku przewodnika po wodach szwedzkich Południowa Szwecja. Przewodnik dla żeglarzy.  Często publikuje w „Żaglach”, prowadzi popularną stronę www.albinvega.pl. Na potrzeby tej książki spenetrował całe polskie wybrzeże, od Nowego Warpna na Zalewie Szczecińskim po Starą Pasłękę na Zalewie Wiślanym.


Tom Cunliffe
Profesjonalny skipper

Wiedza o żeglowaniu, nawigacji i wyposażeniu niezbędna do dowodzenia jachtem.
Żaden aspirujący skiper ani kapitan nie może się obyć bez tego wszechstronnego i praktycznego podręcznika.
„Sunday Independent”

Zawarte w książce zdroworozsądkowe rady cieszącego się wielkim uznaniem autora będą przydatne dla każdego żeglarza.
„Sailing”

Przejrzysty i zwięzły, świetna pomoc w szkoleniu Yachtmasterów.
„Yachting World’

Ta książka wznosi się ponad podręcznikową przeciętność i staje się bezcenną pozycją zarówno dla doświadczonych kapitanów, jak i adeptów sztuki kapitańskiej.
„Lloyds List”

Idealny prezent dla żeglarzy, którzy chcą się upewnić, że znają i rozumieją czekające ich na morzu wyzwania.
„Nautical Magazine”

Tom Cunliffe to ekspert żeglarski z ponad 50-letnim doświadczeniem. Młodzieńcza pasja przerodziła się w profesję – Tom pływał jako bosman na statkach handlowych i prowadził jako skipper rejsy na luksusowych jachtach turystycznych. Od prawie 40 lat uczy żeglarstwa, jest instruktorem i egzaminatorem Royal Yachting Association na kapitańskie stopnie żeglarskie. Jest autorem wielu książek, publikacji i filmów, ma własną stałą rubrykę w kultowym magazynie żeglarskim „Yachting World”. 

 

Kategoria: Wydawnictwa branżowe
Powrót