Partner strategiczny

 

Misja Study Tour 2018

Pierwsza edycja Misji Study Tour dla dziennikarzy i kontrahentów z Rosji oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich odbyła się podczas Targów WIATR i WODA na wodzie w marinie w Gdyni w 2018. Misja Study Tour jest częścią programu Brand wspierającego 12 najbardziej perspektywicznych i innowacyjnych branż polskiej gospodarki, w tym oczywiście przemysł jachtowy. Realizatorem programu Brand jest Polska Agencja Inwestycji i Handlu, która merytorycznie współpracuje w tym zakresie z Polska Izbą Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych POLBOAT.

Goście misji Study Tour mieli możliwość testowania polskich jachtów żaglowych i motorowych. Wśród jednostek wytypowanych do testów znalazły się: Parker 110 Monaco, Northman 1200, SunCamper 35, Futura 36, Emzi 767, Diamond 550 a także żaglowy jacht regatowy NFun30. Wspaniałe jednostki wykonane przez doświadczonych pracowników w najnowszej technologii z użyciem najlepszych dostępnych materiałów, o perfekcyjnych właściwościach nautycznych, gwarantowały niezapomniane wrażenia.

Ponadto odbyło się wiele spotkań z przedstawicielami polskiej branży, a także prezentacje prowadzone przez m.in. Jacka Centkowskiego - światowej sławy projektanta, Sebastiana Nietupskiego – prezesa POLBOAT, Jacka Oryla – dyrektora Targów WIATR i WODA i prezesa Murator EXPO, oraz Waldemara Heflicha - redaktora naczelnego miesięcznika „Żagle”, najstarszego i najbardziej popularnego pisma w Polsce.

Podczas Targów odbyła się też konferencja prasowa dla polskich mediów „Siła i potencjał polskiej branży jachtowej. Elementy rządowego programu wsparcia branży na rynkach zagranicznych”, poświęcona dotychczasowym osiągnięciom polskiej branży przemysłu jachtowego, pozycji Polski w europejskim przemyśle jachtowym, założeniom Branżowego Programu Promocji – Brand dla sektora polskich jachtów i łodzi i roli targów żeglarskich w promocji oferty przemysłu jachtowego.

Goście z Rosji i ZEA mieli możliwość odwiedzenia: stoczni Conrad, która kilka miesięcy temu zwodowała największy jak dotąd zbudowany w polskiej stoczni jacht – 133 stopowy Viatoris, stoczni Techno Marine; żaglowni Sail Service, która od ponad 30 lat współpracuje nie tylko z polskimi producentami, ale także z czołowymi stoczniami z Europy; a także stoczni Green Dream Boats, która produkuje solarne katamarany Solliner.

3-dniowe wydarzenie branżowe o charakterze międzynarodowym zakończyliśmy na "Darze Pomorza" podczas uroczystej kolacji B2B z przedstawicielami polskiej branży przemysłu jachtowego oraz dziennikarzami reprezentującymi ogólnopolskie i lokalne media.

Zapraszamy już za rok w dniach 18-20 lipca do Gdyni!